bondex sünger

Basotect Melamin Sünger

Melamin köpük basotect sünger ham maddesi melamin olan antibakteriyel akustik ses yalıtım süngeridir. Düşük yoğunlukta yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik köpüktür. Basotect olarak da bilinmekle beraber piramit, labirent, yumurta, spesiyal piramit, düz şekillerde gri ve beyaz renk seçeneklerini mevcuttur. Melamin reçineden üretilen, düşük yoğunlukta, sıcaklığa dayanıklı, aynı zamanda ses yutma kabiliyeti nedeniyle ses yalıtımında da kullanılabilen bir malzemedir. es yalıtım ve akustik düzenlemenin yanı sıra ısı yalıtımına da fayda sağlayar.

Anlık 290°C uzun sürede 150°C’ye kadar ateşe dayanımlı, açık gri renkli, düz ve piramit yüzeyli sünger levhalardır. Düşük dansite, yanmaya karşı direnç ve açık gözenek yapısıyla akustik yalıtım uygulamalarında kullanılan mükemmel ses sönümleme üründür. Otomotiv, beyaz eşya, inşaat sektörlerinde sıkça kullanılırlar. Çekme kopma değerlerinin düşüklüğü nedeniyle özellikle otomotiv sektöründe üzerinde film veya tekstil ürünleri gibi farklı bir taşıyıcı tabaka ile beraber uygulanır.

AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ

Ses yutma özelliğinin yanı sıra ısı iletkenlik kat sayıları oldukça düşüktür. Hafif olmaları uygulama sahasına artı yük bindirmez. Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır. Melamin köpük, herhangi bir yanmazlık katkı kimyasalı ilave etmeden mükemmel bir yanmazlık özelliği gösterir.   Süngerin yüksek ses sönümleme ve güvenli yanmazlık karakteristiği binalarda ses yalıtım malzemesi olarak kullanılmasını sağlar. dekoratif olarak tasarlanmış akustik paneller,askılı baffle lar, arkası melamin süngerli asma tavanlar Aksa Yalıtımın uygulamalarından yalnız bir kaçıdır.Bu uygulamalar binaların akustik yeteneklerini önemli derecede arttırmaktadır.

BEYAZ VE GRİ ANTİBAKTERİYEL SÜNGERLER

Melamin sünger, herhangi bir yanmazlık katkı kimyasalı ilave etmeden mükemmel bir yanmazlık özelliği gösterir. Aşırı sıcaklık dalgalanmalarında (-180oC den 200oC ye hatta 240oC ye kadar) çalışabilir. Mükemmel akustik özellikleri,güvenli yanmazlık karakteristiği ve düşük ağırlık nedeniyle tren yolu taşımacılığında vagon,deniz yolu ve hava yolu taşımacılığında kullanılmaktadır. Antibakteriyel olması sebebiyle genellikle hastane okul gibi mekanlarda kullanılmasına rağmen renkleri ve işlevi itibariyle bir çok kullanım alanına sahiptir. Bunlardan bazıları stüdyolarda, ses kayıt odalarında, akustik odalarda, müzik ve çalgı odaları vb. gi bir çok kullanım alanı vardır. Basotect Melamin Süngerler Gürültüyü ve uğultuyu engeller, ortam akustiğini düzenlemede iyi performans sağlarlar.

basotect melamin düz sünger fiyatları

basotect sünger akustik ses izolasyonu

basotect melamin labirent sünger fiyatları