bondex sünger

DUVAR SES YALITIMI

Duvar Ses Yalıtımı Neden Yapılır ? İki duvar arası ses geçişleri günümüzde kentleşmeden dolayı oldukça artışa geçmektedir. Nüfus artışları ve bina içerisinde oluşturulan konfor (sinema salonu, stüdyo odası vb.) çevreye olumsuz yansımaması adına duvarlarda ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

ortak duvarlarda ses izolasyonu

Duvar Ses Yalıtımı Nerelerde Yapılır ? Duvar ses yalıtımı aklınıza gelecek her alanda yapılabilir uygulama modelidir. Bina ses yalıtımı, toplantı odası ses yalıtımı, stüdyo odası ses yalıtımı, sinema salonu ses yalıtımı, konferans salonu ses yalıtımı, hastane odası ses yalıtımı, ofis ses yalıtımı, ses kayıt odası vb ses yalıtım uygulamalarında duvarlarda uygulama yapılarak içeriden dışarıya ve dışarıdan içeriye giden seslerin önü kesilmektedir.

duvar akustik ses izolasyonu

ortak duvarlarda ses yalıtımı nasıl yapılır

ortak duvarlarda akustik ses yalıtımı nasıl sağlanır

DUVAR SES YALITIM MALZEMELERİ NELERDİR ?

Duvar Ses Yalıtımında Hangi Malzemeler Kullanılmalıdır ? Mekanda oluşan ses frekansının şiddetine bakılarak kullanılacak malzeme seçilmektedir. Tiz ve kalın sesler için ayrı ayrı birçok modelde ses yalıtım malzemesi bulabilirsiniz. Bu sayede mekan içi akustiği en iyi dereceye kadar ulaşır.

DUVARDAN GELEN SESLER NASIL ENGELLENİR ?

Duvar Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nasıl Uygulanır ? Duvarda uygulama yaparken yine kullanılacak malzemeye göre uygulama modeli seçilmektedir. Bondeks süngerpan adlı ses kesici sünger kullanılırken sünger yapıştırıcısının yanında alçıpan tercih edilebilir veya diğer akustik süngerler kullanıldığı zaman sadece akustik sünger yapıştırıcısı ile temiz ve kuru zemine uygulayabilirsiniz.