bondex sünger

SES İZOLASYONU

SES İzolasyonu tabiatın ve içinde bulunduğumuz mekanların korunmasıdır. Ses İzolasyon Uygulamaları ile ortamdaki yoğun ses karmaşasından kurtulabilir ve daha huzurlu bir ortam elde edebilirsiniz. Bir çok alanda izolasyon çalışması yapılarak etkili bir performans elde edebilirsiniz. Kullanılan malzemenin yoğunluğu ve kalınlığına göre istenilen oranda ses kesintisi sağlayabilirsiniz.

Gürültü Kontrol – Tavan , Duvar ve Zemin Ses İzolasyon

Yaşadığımız ortamların izolasyonu, sağlıklı bir yaşamın garantisi ve tabiatın korunarak gelişmesine yardımcı olmaktır. İzolasyonun diğer bir anlamı da enerji tasarrufudur. Bu da hem kendimiz hem de yurdumuz için tasarruf anlamına gelir.
Ses izolasyonu gürültünün zararlı etkilerinden korunmak için alınacak önlemlerdendir.Rahatsız edici sesler ve gürültüler ses izolasyonu ile önlenebilir. Otel, iş yeri, hastane, ev, yurt gibi alanlarda gürültünün zararlı etkilerinden korunması, jeneratör, hidrofor, kalorifer gibi alanlarda gürültünün önlenmesi, konser, konferans salonu, sinema, tiyatro gibi alanlarda seslerin kaliteli gelip sesin dışarı çıkması yada dışarıdan içeri ses girmemesi ses izolasyonu ile sağlanır.Aşırı gürültülü ortamlarda gürültünün zararlı etkilerinden korunması ve ses dalgalarının fazla olduğu için bu ortamlarda sağlık sorunlarına neden olmaması için ses izolasyonu gerekmektedir.

JENERATÖR SES İZOLASYONU

Jeneratör ses izolasyonunda öncelikle dış ortamdan gelen sesler kesilmek isteniyorsa duvarlara bir uygulama yapılmalıdır. Dış ortam sesleri nedeniyle çalışanlar etkilenebilirler. Dikkatleri bozulup işlerine yoğunlaşamazlar.

KOMPRESÖR ODASI SES İZOLASYONU

Gürültü problemlerine en rahat çözüm sunan Kompresör Ses İzolasyonlarının yapısında sesi en aza indirme özelliği taşımaktadır. Vidalı Kompresörler, pistonlu kompresörlere göre daha sessiz çalışırlar.

HİDROFOR ODASI SES İZOLASYONU

Hidrofor cihazları çalıştırıldığında çevreye şiddetli bir şekilde gürültü yayar. Hidrofor binalarda, dairelerde, site ve yüksek binalarda su basıncının depolarda basınçlı su ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılır.

MAKİNE ODASI SES İZOLASYONU

Makine Odasında Ses Yalıtımı ; oluşan sürekli bir titreşimli sese, makine performansına karşı etkili bir olanak sağlamaktadır.Ya alıcı ya da titreşim kaynağı ekipman kendisi ve operatörler için büyük fayda sunmaktadır.

makine odası ses izolasyonu

SOĞUTMA ODASI SES İZOLASYONU

Soğutma – Soğutucu ve Klima odaları Ses Odası Ses Yalıtımı; Tesislere yapılan mekanik tesisat ve havalandırma sistemlerinin her türlü izolasyon uygulamalarını ve malzeme satışını yapıyoruz.

soğutma odası ses izolasyonu

KAZAN DAİRESİ SES İZOLASYONU

Kazan Dairesinde oluşturulacak çalışmaların kalitesi açısından ses izolasyonu çok önemlidir. Kaliteli ses duyumunun sağlanması, ses kayıt aşamasına bağlıdır. Cihaz seçerken ses seviyesi düşük cihazlar seçilmelidir.

KAZAN dairesi ses izolasyonu

ASANSÖR DAİRESİ SES İZOLASYONU

Asansör Ses Yalıtımı: akustik süngerler, epdm heavy layer bariyer  ve ses kesici süngerpan ile sağlanabilir. Bulunduğunuz binanın asansörünün çıkardığı seslerden rahatsız oluyorsanız ses izolasyonu çözümleri.

asansör dairesi ses izolasyonu

TEKNE MOTOR KABİNİ SES İZOLASYONU

Tekne Motor Kabini ses izolasyonu daha sakin ve huzurlu bir ortamda insanların işlerini yapabilmeleri amacıyla yapılmaktadır. Motor hacmine göre yüksek ses kesim kat sayısı yüksek malzemeler kullanılmalıdır.

tekne motoru kabini ses izolasyonu yalıtım uygulaması