bondex sünger

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı şikayetlerinize göre yapılacak olan, keşif veya çözümler ile belirlenen uygun malzemelerle çalışmalar yapılmaktadır. Ses yalıtımı uygulamalarında en önemli unsurlar sesin kaynağı, geçiş yerleri ve geçen ses oranıdır. Bunun için mutlaka bu unsurlara göre malzeme kullanımı gerçekleştirilmektedir.
Yılların tecrübesiyle keşif ve çözüm üreten teknik ekibimize sıkıntılarınızı anlatabilir çözüm isteyebilirsiniz. Aramadan önce mutlaka mekan fotoğraflarını mail olarak atınız. Ses yalıtımı ciddi bir iştir yapılacak hatalarda ve yanlış malzeme kullanımında israf,vakit ve para kaybına neden olur. Sesin yalıtımı bir cisim çarptırılarak sağlanmaktadır. Bunun için kullanılan bir çok malzememiz stoklarımızda mevcuttur.

OFİS SES YALITIMI

Ofis ses yalıtımında öncelikle dış ortamdan gelen sesler kesilmek isteniyorsa duvarlara bir uygulama yapılmalıdır. Dış ortam sesleri nedeniyle çalışanlar etkilenebilirler. Dikkatleri bozulup işlerine yoğunlaşamazlar.

ofis akustiği ses yalıtımı tasarımı nova akustik

STÜDYO SES YALITIMI

Akustik mekanlarda yankılanma, eko ve ses kalitesini düzenlemek için uygulama ve çalışma hizmetlerimiz mevcuttur. Stüdyo ses yalıtımı akustik mekanlarda ve odalarda yapılacak olan çalışmalardır.

stüdyo akustik ses yalıtımı izolasyonu nova akustik

MÜZİK ODASI SES YALITIMI

Müzik odaları ses yalıtımının olması gereken önemli odalardan birisidir. Müzik odalarında akustik seslerin kaliteli bir şekilde rejiye aktarılması için çevreden gelebilecek gürültüye karşı korunması ve ortam içinde yankı oluşumunun önüne geçilmeli.

müzik odası akustik ses izolasyonu yalıtımı

TOPLANTI ODASI AKUSTİK KAPLAMA

Önemli kararların alınacağı ortamlar olarak kullanılan iş yerlerindeki toplantı odalarında ses yalıtımının maksimum kalitede bir çalışmayla yapılması gerekmektedir. Sesin şiddetine göre malzeme seçimi değişiklik gösterir.

TOPLANTI ODASI AKUSTİK SES YALITIMI

Akustik Ses Yalıtımı

Stüdyo, Kayıt odası, Reji odası, Müzik ve Enstrüman odaları gibi akustik mekanlar için ses kesmeden çok içerideki seslerin düzenlenmesi önemlidir. Bu mekanlarda kullanılacak malzemeler genellikle akustik süngerler, melamin süngerler veya kumaş paneller olabilir. Bu malzemeler ortamdaki sesin kalitesini arttıracağı gibi eko, yankı ve gürültüyü engellemektedir. Ancak sesin dışarı çıkmasını engellemek için tek başına kullanılmaları üstün performans sağlamaz. Hem akustik düzen hemde sesin başka bir yere taşınmasını engellemek için genellikle bariyerli akustik süngerler kullanılmalıdır.

SİNEMA SALONU SES YALITIMI

Sinema salonlarında dikkat edilmesi gereken ses olayları gürültü ve yankıdır. Bu ses geçişlerinin kesilmesi ve ses kalitesinin doğru ayarlanması için sinema salonlarında doğru malzemelerin kullanılmasıyla ses yalıtım uygulaması yapılır.

sinema salonu akustik ses yalıtımı izolasyonu nova akustik

SES KAYIT ODASI SES YALITIMI

Ses kayıt odasında oluşturulacak çalışmaların kalitesi açısından ses yalıtımı çok önemlidir. Kaliteli ses duyumunun sağlanması, ses kayıt aşamasına ve kullanılan akustik kaplama malzemelerinin ses yutum oranına bağlıdır.

ses kayıt odası akustik ses yalıtımı izolasyonu nova akustik

EV SİNEMA ODASI SES YALITIMI

Evde sinema odası kurulumu yapılırken kullanılan sinema sistemleri ile birlikte çevreye yayılan gürültünün engellenmesi ve sinema kalitesini arttırmak için duvar tavan zemin kaplama malzemelerini doğru ve kaliteli seçmelisiniz.

evde sinema odası akustik ses yalıtımı nova akustik

REJİ ODASI AKUSTİK DÜZENLEME

Reji odası ses yalıtımı daha sakin ve huzurlu bir ortamda insanların işlerini yapabilmeleri amacıyla yapılmaktadır. Bu mekanda yönetmen, teknik yönetmen, resim seçici, alt yazı operatörü gibi görevliler çalışmaktadır.

reji odası akustik ses yalıtımı nova akustik

Akustik Yalıtım Uygulamaları – Ses Yalıtım ve Akustik Düzenleme

Ciddi ve profesyonel bir ses yalıtımı yaptırmak için ofisimizi ziyaret edebilir hem ürünleri görebilir hemde çözüm isteyebilirsiniz.
Ses yalıtımı çözümleri bir kaç şekilde incelenmelidir.
En yüksek gürültü ve seslere karşın ses yalıtım çözümleri mevcuttur. Uygulamalarımızda bu tür sorunlar için bir çok malzeme kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak taş yünü, heraklit ahşap yünü, bariyerli süngerler, mdf, akustik paneller. Ciddi bir yalıtım yaptırmak istiyorsanız malzeme seçimi ve uygulama biçimi önemlidir. Bir asansör düşünün dairelere verdiği seslerden rahatsız oluyorsunuz bunu engellemek mümkündür. Sesi içeriye hapsedecek malzemeler kullanılarak uygulama yapılacaktır. Ses frekanslarına göre o sesi kesecek malzeme kullanmak hem aladan hemde harcamadan tasarruf sağlar.