bondex sünger

TAVAN SES YALITIMI

Tavan Ses Yalıtımı Neden Yapılır ? İki Tavan arası ses geçişleri günümüzde kentleşmeden dolayı oldukça artışa geçmektedir. Nüfus artışları ve bina içerisinde oluşturulan konfor (sinema salonu, stüdyo odası vb.) çevreye olumsuz yansımaması adına Tavanlarda ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

AKUSTİK TAVAN SES İZOLASYONU

Tavan Ses Yalıtımı Nerelerde Yapılır ? Tavan ses yalıtımı aklınıza gelecek her alanda yapılabilir uygulama modelidir. Bina ses yalıtımı, toplantı odası ses yalıtımı, stüdyo odası ses yalıtımı, sinema salonu ses yalıtımı, konferans salonu ses yalıtımı, hastane odası ses yalıtımı, ofis ses yalıtımı, ses kayıt odası vb ses yalıtım uygulamalarında Tavanlarda uygulama yapılarak dışarıdan içeriye giden seslerin önü kesilmektedir.

tavan akustik ses yalıtımı

tavan akustik ses izolasyonu

akustik tavan ses yalıtımı

Tavan Ses Yalıtım Malzemeleri

Tavan Ses Yalıtımında Hangi Malzemeler Kullanılmalıdır ? Mekanda oluşan ses frekansının şiddetine bakılarak kullanılacak malzeme seçilmektedir. Tiz ve kalın sesler için ayrı ayrı birçok modelde ses yalıtım malzemesi bulabilirsiniz. Bu sayede mekan içi akustiği en iyi dereceye kadar ulaşır.

Üst kattan gelen sesler nasıl engellenir ?

Tavan Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nasıl Uygulanır ? Tavanda uygulama yaparken yine kullanılacak malzemeye göre uygulama modeli seçilmektedir. Bondeks süngerpan adlı ses kesici sünger kullanılırken sünger yapıştırıcısını yanında alçıpan tercih edilebilir veya diğer akustik süngerler kullanıldığı zaman sadece akustik sünger yapıştırıcısı ile temiz ve kuru zemine uygulayabilirsiniz.